streda, septembra 21, 2011

Nočný tieň

Názov: Nočný tieň
Autor: Andrea Cremer
Séria: Nočný tieň 1/3
Vydalo: Ikar, 2011
Počet strán: 400

Anotácia: Keď sedemnásťročná stredoškoláčka Calla nájde v horách ťažko zraneného chlapca, ešte netuší, ako dramaticky sa zmení jej doterajší život, odohrávajúci sa vo dvoch podobách – zvieracej a ľudskej. Mladého dobrodruha Shaya zachráni pred istou smrťou a poruší tak zákony vlastného spoločenstva. Shay je nielen výzvou pre jej srdce zadané nádejnému budúcemu vodcovi spriatelenej svorky vlkolakov, ale aj veľkou záhadou. Ako jediný človek sa z neznámych dôvodov teší privilegovanému postaveniu a ochrane oboch svoriek, čo sa majú v krátkom čase spojiť sobášom Cally a Rena. Iba najbližšia priateľka Bryn a brat Ansel aj vďaka vzájomne sa rozvíjajúcemu ľúbostnému vzťahu šípia, čo sa odohráva v Callinom vnútri a prečo sa jej postoj k prísnym zásadám Ochrancov a Strážcov začína meniť. Callina napínavá výprava do zakázanej jaskyne, kde sa skrýva jeden z kľúčov poznania jej vlastnej minulosti, a krvavý rituál ako súčasť nadchádzajúceho sobášneho obradu prinášajú rozuzlenie, čo odstráni všetky pochybnosti. Calla si musí vybrať...


Budúca alfa samica, vlkolačica Calla nájde v hore zraneného ľudského chlapca Shaya, ktorého napadol medveď. Je zakázané, aby neaký vlk pomáhal pri obchôdzke neakému človeku alebo ho zachránil aj keď je zranený a riskoval tak odhalenie pred ľuďmi. Calla však toto pravidlo poruší a Shaya zachráni, dokonca sa pred ním premení do ľudskej podoby. Ale keď ho Calla uvidí v miestnej v škole, všetko sa zmení. Okrem toho, že ich môže prezradiť, sa Calla do neho aj zamiluje, aj keď je to zakázené, lebo partnera má už dávno vybratého Ochrancami a o 2 mesiace sa zoberú, aby vytvorili novú svorku...

Hlavnou hrdinkou je 17.ročná budúca alfa samica Calla, budúca vodkyňa novej svorky. Na deň jej 18.narodenín by sa mala vziať s alfa samcom Renom a vytvoriť tak novú svorku spolu s ďalšími vlkmi.

V tejto knihe nájdete aj iné nadprirodzené bytosti, a to čarodejníkov, ale mihnú sa tam aj sukubovia a prízraky. V tomto magickom svete sú čarodejníci rozdelení na dve skupiny. Na Stopárov, ktorý chcú vládnuť svetu a zničiť Ochrancov, druhú skupinu čarodejníkov, ktorí Strážcov (vlkolakov) stvorili a ochraňujú svet.

Calla so Shayom raz narazia na knihu, ktorú by Strážci čítať nemali. Dočítajú sa toho veľa, najmä ich však zaujme zmienka o dobrých Stopároch a zlých Ochrancoch. Ktorý čarodejníci sú teda tí dobrí a ktorí zlí ?

S touto knihou som sa pred kúpou stretávala už dlhšie. Zaujala ma, najmä svojou krásnou obálkou. Keď som si prečítala aj niekoľko recenzií, ktoré boli veľmi dobré, kúpila som si ju. A neľutujem. Od knihy som toho očakávala kvôli recenziám dosť, ale aj cez to ma prekvapila a veľmi sa mi páčila. Kniha je písaná s pohľadu hlavnej hrdinky Cally, ktorá našla v hore zraneného chlapca Shaya a do ktorého sa neskôr aj zamiluje. Všetko sa to postupne komplikuje, Calla zisťuje, že cíti niečo aj k Renovi, vynárajú sa záhadné otázky okolo Ochrancov..a proste množstvo ďalších vecí. Vlastne, jediné, čo mi na knihe vadilo, bol Shay. Liezol mi na nervy tým, ako stále nedal Calle pokoj a plietol sa medzi ňu a Rena a do vlčích vecí.

Hodnotenie: 4/5

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára